Preskočiť na hlavný obsah

Fall 2016

Nič nie je lepšie ako sa na niečo tešiť. Pocit očakávania patrí k mojím obľúbeným pocitom. V tomto upršanom jesennom počasí trochu nadšenia pre knihy, seriály či filmy, nezaškodí. Tak na čo sa túto jeseň teším? Ak chcete poznať odpoveď, čítajte ďalej :)

Knihy:

 • Empire of Storms  by Sarah J. Maas  (6. september) - čo by to bol za článok o očakávanom hocičom, ak by tam nebola kniha od SJM. Na jednu stranu sa teším, ale na stranu druhú som smutná, lebo je to už 5. diel. Už bude len jeden! Dúfam, že Rowanovi sa nič nestane...
 • Crooked Kingdom  by Leigh Bardugo (27. september) - Po Dannyho jedenástke na Game of Thrones spôsob prichádza úplne iné dobrodružstvo. Six of Crows je dualógiou, CK je teda záverečným dielom série a určite ma zničí. Živo si to viem predstaviť. 
 • Abhorseni  by Garth Nix (15. november) - Nemilo ma prekvapilo posunutie tretieho dielu geniálnej série o dva mesiace. Ešte včera som vravela, že by to bol fajn darček na narodeniny... Každopádne sa teším, slovenské vydanie je nádherné. 
 • The Hammer of Thor  by Rick Riordan (4. október) - Rick Riordan po najnovšom vydáva dve knihy ročne, a mne to vôbec nevadí. Od vypočutia rozhovoru so spisovateľkou Beverly Jenkinsovou si nepripadám na Riordanove knihy (až) taká stará. Plus séria o Magnusovi Chasovi sa zaoberá nórskou mytológiou. Trocha zmena po gréckej alebo rímskej.
 • Hearthless  by Marissa Meyer (8. november) - Origin story Srdcovej kráľovnej z Alice v krajine zázrakov z pera autorky Lunar Chronicles. As I like it!
 • Labyrinth Lost  by Zoraida Córdova (6. september) - Nothing says Happy Birthday like summoning the spirits of your dead relatives - ani som ďalej nepokračovala v čítaní anotácie na GR, prvá veta ma presvedčila. 
 • Talking As Fast As I Can: From Gilmore Girls to Gilmore Girls, and Everything in Between  by Lauren Graham (29. november) - V novembri Netlix uvedie 4 špeciálne epizódy Gilmore Girls a 4 dni na to vyjde autobiografia Lauren Graham. Tomu sa hovorí načasovanie, čo poviete?
 • Scrappy Little Nobody  by Anna Kendrick (15. november) - Anna Kendrick je jedným z najvtipnejších ľudí, ktorých nasledujem na twitteri. A napísala knihu vtipných esejí. A hrala v Pitch Perfect. A bola nominovaná na Oscara. A zámerne vynechávam filmy podľa "tých" kníh. 
 • Scythe  by Neal Schusterman (22. november) - Podľa anotácie je to niečo ako Hry o život o post učňa smrtky. Toľko vecí sa mi na tej vete páči, až to nie je zdravé. Plus Neal Schusterman.
 • Three Dark Crowns  by Kendare Blake (20. september) - Kendare Blake napísala dualógiu Anna v krvi oděná, a odvtedy sa nejako pohybovala mimo môjho radaru až do tejto knihy, v ktorej sa tri princezné pobijú o to byť kráľovnou. Začína sa mi v týchto knihách rysovať téma a obľúbený tróp...
 • Of Fire and Stars  by Audrey Coulthurst (22. november) - Príbeh o princeznej, ktorá sa zaľúbi do sestry svojho snúbenca. Prečo nie? Teším sa. 
*dátumy vydania sú z goodreads jednotlivých titulov*

 

Seriály

Ak ste sa dočítali až sem, ďakujem! Tu to bude kratšie. Nedočkavo očakávam druhú sériu Supergirl (10.október), a to nielen kvôli Tylerovi Hoechlinovi ako Supermanovi, na to je ten seriál až príliš dobrý. Po šokujúcom finále, ktoré skončilo cliffhangerom ako brána, sa neviem dočkať ani tretej série Jane the Virgin (17. október). The Flash (4. október) tiež vyzerá zaujímavo. Posledná séria Teen Wolfa začína 15. novembra a ja tajne dúfam, že zistíme čo sa stalo s Derekom. Luke Cage má premiéru 30. septembra a ja sa veľmi teším. Trailer vyzerá super a Mike Colter už v Jessice Jones ukázal, že sa pre túto rolu narodil.

Filmy

Asi najviac sa teším na Rogue One, ktorý bude v kinách od 15. decembra (viem, že to už nie je jeseň a je mi to jedno). Potom ma zaujalo len niekoľko filmov, ale ktoré z nich nakoniec uvidím, je otázne. Prvým je Deepwater Horizon, o ropnej plošine čo sa pred niekoľkými rokmi zrútila v Mexickom zálive a spôsobila tam ekologickú katastrofu. Premiéra je stanovená na 29. septembra a mňa k tomuto titulu priviedli dve mená: Gina Rodriguez a Dylan O´Brien. Vysvetlenie je v predchádzajúcej kategórii. Doctor Strange (3. november) vyzerá tiež zaujímavo, aj keď kasting niektorých partov je problematický. Ale marvelovka s mágiou znie super! Posledným filmov, ktorý by som si išla hádam pozrieť je Burtonova adaptácia knihy Ransoma Riggsa Domov pre neobyčajné deti slečny Peregrinovej (29. september), a to len preto, že keď som bola na Suicide Squad tak dávali trailer aj na burtonovku a posledná scéna bola ako vystrihnutá z Del Torovho Faunovho labyrintu.

A na čo sa tešíte vy? Ani vy sa neviete dočkať nejakej super knihy? Či filmu?

Do prečítania...

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Môj 2016

Rok 2016 bol najlepším rokom môjho života. Som si vedomá, že z hľadiska správ a svetových udalostí to nebolo dobré, ale pre mňa osobne bol rok 2016 skvelým, jedinečným a úžasným.
Začala som diplomovkou. To bol môj hlavný projekt v prvých mesiacoch roka. Bol to boj, naučila som sa veľa nielen o blogoch, ale aj sama o sebe. Popri usilovnej práci som pozerala The 100. Ako odmenu, väčšinou. V tomto období som sa zamilovala do piesní z muzikálu Hamilton a tiež som sa namotala na podcasty (*spoiler: v poslednom čase som sa odmotala). Po diplomovke prišlo na rad učenie sa na štátnice a príprava na prijímacie skúšky na doktorandské štúdium. Neraz som si kládla otázku na čo som sa to dala, keď som nevedela ani prihlášku vypísať... stáva sa aj lepším.
Niekedy na jar vyšla v slovenčine kniha Patricka Ness  The Rest of Us Just Live Here a moja GR reakcia na knihu sa dostala na jej obálku! Ešte stále sa z toho vytešujem a kniha ma v noci straší, lebo jej chrbát (a predná strana, ale ja vidím z p…

MOJE NAJ: Knihy 2016

Znova je tu, ten čas, keď sa začal nový rok a ja mám potrebu uzavrieť ten minulý kopou článkov o knihách, ktoré som v uplynulom roku prečítala. Pre rok 2016 som sa rozhodla pre top osem, nie pre napr. 16. Dôvodov je niekoľko, začínajúc tým, že som neprečítala veľa kníh, a určiť top 16 zo 66 sa mi zdalo priveľa. Druhým dôvodom bolo, že tento rok vo mne ostala tých kníh pomenej. O to sú však tieto lepšie :) TOP 8 roku 2016 je:
Crooked Kingdom by Leigh Bardugo - Posledná kniha, ktorú som v roku 2016 prečítala bola tým najlepším, čo som v minulom roku prečítala. Poradie kníh je skôr podľa toho ako som ich čítala, ale Crooked Kingdom sa mi čítalo a páčilo jednoznačne najviac. Kniha mala všetko čo mám rada: akciu, vzťahy, skvelé prepracované postavy, atmosféru, krásnu obálku, sarkazmus. A preto je, aj keď sa nehráme na favoritov, tým najlepším čo som v roku 2016 čítala. A keby len v minulom roku...We Should All Be Feminist by Chimamanda Ngozi Adichie - Táto kniha, myslím si, nepotrebuje žiad…

June and July Wrap Up + Catch Up

Dvojmesačný výpadok na blogu tu už dávno nebol. A prečo k nemu prišlo? Ani sama neviem, dôvodov je viac, hlavným asi moja lenivosť. Potom toho bolo dosť do školy, znova som robila semináre, písala seminárky a pomáhala organizovať konferenciu (pri čom som prišla minimálne o 6 mesiacov života a všetky ilúzie ohľadne dospelých ľudí s titulmi, hrôza). Veľa som toho ani nečítala, skôr som pozerala seriály, ale aj to také... veď vám nižšie napíšem :) Celkovo boli jún a júl také nejaké lenivé neslané mesiace. Môj momentálny stav nazývam letný mozog a už je z toho pomaly diagnóza, ktorú musím začať liečiť, lebo už je po polke prázdnin a ja som ešte nezačala písať minimovku.
Reading Wrap UpPaula Hawkins: Do vody- Nie som veľkou fanynkou autorkinej prvej knihy, táto mi sadla viac. Ale aj tak nechápem čo na nej všetci vidia - je to tuctové, nezapamätateľné. No dobre, rýchlo sa to číta, len tých pohľadov tam je vždy nejako príliš veľa.  3*Cassandra Clare: Polnočná dáma - Oddychovka, ale mám otázku…